Zdrava vadba v ŠD Efi v Medvodah

• 25.04.2023
  • V športnem društvu Efi so z izvajanjem programa Zdrava vadba ABC začeli že v sezoni 2018/2019. Zaradi interesa vadečih z vadbo nadaljujejo še danes. Po petih letih so vadbo nadgradili z izvajanjem programa DEF+G ter k sami vadbi dodali še težje krepilne vaje.

Prednost programa telesne vadbe Zdrava vadba je ravno v tem, da zajame osnovna gibanja telesa in telo postopno navaja na težje funkcijske osnove. Dokaz slednjemu so tudi vadeče v društvu ŠD Efi, ki po programu vadijo vse od leta 2018 dalje.

V društvu izvajanje programa prilagodijo sposobnostim vadečih, tudi zato je vadba primerna za tiste manj kot tiste bolje telesno pripravljene.

Tudi letos bodo v društvu pred poletnimi počitnicami pripravili oceno z zdravjem povezane telesne pripravljenosti za svoje vadeče, in sicer z uporabo evropske gibalne značke (EFB).

V ŠD Efi vadijo skoraj vsak dan v tednu:
- ponedeljek med 18.00 – 19.00 uro
- sreda med 18.15 – 19.15
- vsak torek in četrtek zjutraj med 6.10 – 7-10
- torek med 19.00 – 20.00 ter
- četrtek med 19.30 – 20.30

Vadbo vodi vaditeljica Eufemija Štorga, poteka pa v športni dvorani Medvode.

Program Zdrava vadba sofinancirata Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport in Fundacija za šport.